Przejdź do treści

Awaria w mieszkaniu i fachowa pomoc

Będąc hydraulikiem miałem na prawdę różne zlecenia. Bywały te trudniejsze oraz te łatwiejsze. Jednak zawsze jakoś starałem sobie poradzić. Ostatnio w nocy zadzwoniła do mnie zrozpaczona kobieta. Dowiedziałem się, że jest jakaś awaria w jej mieszkaniu i zalewa sąsiadów.

Udrożniłem rurę u klientki 

udrażnianie kanalizacjiBył w panice dlatego ledwo zdołała podać mi adres. Szybko zapakowałem torbę z narzędziami i udałem się na miejsce. Tam okazało się, że jest problem z rurą. Kobieta zakręciła wodę i zajęła się usuwaniem jej z pomieszczeń. Musiałem przyznać, że dawno nie widziałem tak zalanego mieszkania. Od razu zaleciłem jej osuszanie budynków i dałem numer do odpowiedniego człowieka, który porządnie wykonywał swoją pracę za nie wielkie pieniądze. Ja jednak miałem teraz na głowie o wiele poważniejsze zadanie. Musiałem opanować awarię co wcale nie było proste. Czasami udrażnianie kanalizacji staje się bardzo trudne, a wtedy potrzebna jest jakaś dodatkowa pomoc. W pewnym momencie zastanawiałem się czy nie zadzwonić po kogoś. Na szczęście w ostateczności najbardziej pomogła mi specjalna kamera, która w miarę sprawnie namierzyła problem. Dzięki temu konkretnie wiedziałem co zmienić. Musiałem wymienić tam bardzo wielką rurę. Niestety była w nie korzystnym położeniu dlatego sprawiło mi to nie małą trudność. Strasznie męczyłem się aby wymienić element. Na szczęście po trzy godzinnej walce wszystko zostało opanowane.

Było mi szkoda tej kobiety, ponieważ przez zły stan techniczny kanalizacji zniszczyła sobie całe mieszkanie i miała sporo dodatkowych wydatków. Wziąłem od niej na prawdę tylko część pieniędzy, które miała zapłacić. Dla mnie najważniejsze było to, że woda dalej nie przeciekała. Wiedziałem, że gdybym coś źle wykonał sytuacja mogłaby się jeszcze powtórzyć.