Przejdź do treści

Akryl ceniony w protetyce i stomatologii

Odkąd pamiętam zawsze chodziłam o tej samej pani stomatolog, na którą zawsze mogłam liczyć. Pani Agnieszka nigdy mnie nie zawiodła, a jej praca była szybka i dokładna. Dzięki niej nie miałam problemu z plombami, a wszelkie cięższe zabiegi nie były uciążliwe ani bolesne. Zawsze lubiłam jej opowieści na temat pracy stomatologa i różnych produktów, które ona i jej znajome używały na co dzień.

Z akrylem praca wydawała się łatwiejsza

akryl protetycznyPani Agnieszka gdy ją poznałam miała trochę ponad czterdzieści lat, a mimo to zawsze lubiła wspominać czasy studiów i koleżanki, które teraz zajmują się protetyką lub stomatologią. Do dziś pamiętam rozmowę, w której wspominała o swojej bliskiej znajomej, która zajmowała się głównie protezami i charakteryzacją dziąseł. Powiedziała wtedy o akrylu, który koleżanka niesamowicie sobie ceniła za szereg zalet. Gdy oznajmiłam jej, że nie wiem do czego on służy, pani Agnieszka zaraz wytłumaczyła mi wszystko. Otóż akryl protetyczny to nic innego jak specjalny produkt, który wykorzystywany jest między innymi podczas metody wlewowej przy tworzeniu protez. Może być wykorzystywany na różne sposoby, na przykład na zimno lub na ciepło. Z metod tych korzysta się w zależności od zadania z jakim zmaga się protetyk. Pani Agnieszka przez całą rozmowę zaznaczała, że akryl używany jest przez jej koleżankę regularnie i jest to produkt, bez którego nie mogłaby obejść się w swojej pracy.

Rozmowa o akrylu bardzo zapadła mi w pamięć. Dzisiaj niestety nie mogę ucinać sobie z panią Agnieszką rozmów na takie tematy, ponieważ nie jest ona już moją dentystką. Wyprowadziła się do miasta oddalonego o prawie 500 kilometrów. Na szczęście poleciła mi swoją koleżankę, inną niż ta wspomniana, która równie dobrze zajmuje się moim uzębieniem.